Ogród w stylu glamour

Ogród czymś więcej niż tylko kawałkiem zieleni

Kto ma ogród ten wie, że nie jest to zwykły kawałek ziemi na którym rośną rośliny. Każdy kto zajmuje się ogrodem ten wie, że jest to coś więcej, trzeba włożyć w to całe swoje serce, trzeba pielęgnować go cały okrągły rok aby na wiosnę i latem były widoczne efekty. Trzeba dbać o każdą roślinę, jeżeli ma za sucho trzeba podlewać, jeżeli potrzebuje odpowiednich środków ochrony trzeba jej dostarczyć. Trzeba ogród chronić przed niechcianymi szkodnikami mogącymi zrobić wiele szkód.

W ogrodzie jest pracy przez cały okrągły rok. Ale satysfakcja jest niezmierzona, wspaniałe uczucie kiedy po całym roku oczekiwania nasz ogród wygląda tak jak sobie to wymarzyliśmy. Można powiedzieć że jest to nasza wizytówka wśród znajomych, najbliższych a nawet zazdrosnych sąsiadów. Możemy spędzać w nim całe weekendowe popołudnia. To właśnie tak zdobędziemy trochę spokoju i oddechu od całego świata. Ogród może być naszą oazą.

Czy ogród można umeblować?

Odpowiedź brzmi zdecydowanie tak! Między innymi jednym ze sposobów w jakim możemy umeblować nasz własny kawałek zieleni to sposób na ogród w stylu glamour. Jest to przede wszystkim styl skierowany dla wszystkich miłośników designu. Kolorami dominującymi w tym stylu to kolor czarny oraz biały z drobnymi elementami innych odcieni. Tak umeblowany ogród ma budzić zachwyt i zdziwienie jednocześnie. Ten styl ma się wyróżniać tym, że potrafi balansować na granicy braku gustu z wyśmienitym gustem. Tak na prawdę aby stworzyć ten styl możemy użyć co tylko przypadnie nam do gustu.

Drewniane elementy, jasne że się nadają. A najlepiej gdy będą z egzotycznego drewna. Ścieżka w naszym ogrodzie może być wykonana z kamieni, jednak ważne aby były białe. Dla udekorowania przestrzeni możemy śmiało dodać szklane przedmioty, które wypełnią przestrzeń. Ogród w stylu glamour musi posiadać dowolny zbiornik wodny. Na przykład może to być oczko wodne, basen a nawet fontanna. Wszystko zależy od tego, co nam bardziej się spodoba kiedy będziemy dekorować przestrzeń ogrodu.

Możesz również polubić…