Stół kuchenny w nowoczesnej aranżacji

Osoby urządzające swoje wymarzone wnętrza coraz bardziej skupiają się na tym, aby było nowocześnie, ale jednocześnie niebanalnie i tak, aby aranżacja nie znudziła się po roku czy dwóch, a po kilku latach nie stała się tylko reliktem minionych czasów. Stół kuchenny jest jednym z takich mebli, które kupuje się raz – i często już na całe życie. Tym bardziej warto wydać na niego trochę więcej, ale za to czuć się przy nim jedząc posiłki niczym w domu, o którym zawsze się marzyło!

Jak wybrać odpowiedni stół?

Nie zawsze potrzeby domowników idą w parze z przestrzenią dostępną w kąciku jadalnianym lub kuchni. Niemniej jednak w każdym przypadku należy walczyć o odpowiedni kompromis. W mniejszych mieszkaniach mogą się sprawdzić stoły z rozkładanym blatem i dodatkowe krzesła schowane gdzieś na strychu, wyciągane na wypadek większych uroczystości. Jeśli tylko mamy możliwość, umieśćmy w swojej kuchni lub jadalni możliwie jak największy stół – taki na 6, czy nawet 10 osób, nawet jeśli rodzina nie jest aktualnie zbyt duża. Dzięki temu, gdy ulegnie ona powiększeniu, nie trzeba będzie wymieniać stołu na większy, nigdy nie będzie też problemu z dodatkowymi kilkoma osobami na świątecznym obiedzie.

Jaki styl stołu wybrać?

Jeśli kupujesz stół kuchenny, musisz wybrać taki, który swoim stylem jak najbardziej będzie pasował do reszty wystroju kuchni lub jadalni. Do wyboru masz stoły prostokątne, kwadratowe, okrągłe lub owalne. Konkretny kształt będzie zależał od Twoich preferencji oraz usadowienia domowników przy blacie, ale także od konkretnego stylu pomieszczenia – nie wszędzie pasują zaokrąglone krawędzie. Jeśli stawiasz na stół szklany lub taki z masywnym blatem z litego drewna, raczej nie myśl o zasłanianiu go obrusem – podkładki pod talerze to jedyne, co nie zepsuje uroku takiego stołu. Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się stoły z blatami z litego drewna, na przykład dębowego – drogie, ale niesamowicie stylowe, piękne i ponadczasowe, a do tego trwałe. Często wybiera się też stoły z blatem imitującym marmur lub drewno – one także mają bardzo ozdobny charakter i świetnie sprawdzają się w nowoczesnych aranżacjach.

Możesz również polubić…