Białe meble z płyty – w jakim wnętrzu się sprawdzą?

Płyta meblowa biała to bardzo popularny materiał drewnopochodny, który wykorzystywany jest do produkcji mebli. Warto zastanowić, w jakich wnętrzach białe meble sprawdzają się najlepiej. Zdecydowanie meble wykonane z białej płyty to hit w ostatnich latach i z powodzeniem wykorzystywane są one w wielu aranżacjach wnętrz. Można je spotkać między innymi w nowoczesnych i eleganckich salonach, gdzie neutralna biel dobrze komponuje się z innymi elementami wyposażenia. Może ona kontrastować z ciemnymi meblami lub harmonizować z pastelowymi kolorami.

Białe meble świetnie pasują między innymi do stylu skandynawskiego, w którym stawia się na grę świateł i dobre doświetlenie pomieszczeń. Białe meble jeszcze to potęgują, dlatego szafki RTV, szafy, komody, czy też stoliki kawowe z płyty meblowej cieszą się w takich pomieszczeniach dużym powodzeniem. Pasują również do większości aranżacji łazienkowych, w których stawia się na relaks, proste i funkcjonalne meble. Biel świetnie pasuje do błękitu oraz jasnych pomieszczeń. Jest to jednak bardzo neutralna barwa, dlatego bez problemu można połączyć ją z innymi kreacjami.

Gdzie jeszcze sprawdzą się białe meble?

Meble z białej płyty są bardzo uniwersalne. Pasują również do większości aranżacji sypialnianych. Domowe sypialnie to miejsca, w których pragniemy czuć się komfortowo i stawiamy na relaks. W takim klimacie doskonale odnajdują się proste i białe meble z płyty, które nie zaburzają harmonii tego miejsca i wpływają pozytywnie na komfort snu. W sypialni warto postawić na łóżko, komodę oraz szafki nocne. Każdy z tych mebli może być białej barwy, która będzie pasowała do większości wnętrz, zarówno nowoczesnych oraz bardziej klasycznych.

Białe meble pasują również do stylizacji prowansalskich i romantycznych francuskich wnętrz. Stawia się tam na modele wykonane z białej płyty meblowej z estetycznym efektem postarzania. Meble te mogą być wykorzystywane zarówno w domach, apartamentach oraz mieszkaniach. Sprawdzają się nie tylko w pomieszczeniach mieszkalnych, ale również w stylizowanych wnętrzach hotelowych i biurach. Są łatwe w pielęgnacji i wdzięczne aranżacyjnie, co również jest ich niezaprzeczalnym atutem.

Możesz również polubić…