Metody leczenia nowotworów: markery nowotworowe jajnika – cena

Rak jajnika należy do najczęściej występujących nowotworów i niestety bardzo często prowadzi do śmierci. Przyczyną takiej sytuacji są przede wszystkim problemy z wykrywaniem guzów, które dają niewiele objawów.

Nawet najbardziej nowoczesne metody leczenia nowotworów nie mogą pomóc, jeśli guz zostaje wykryty w zaawansowanym stadium. Rak jajnika przez długi czas rozwija się bezobjawowo, a pierwsze symptomy są mało charakterystyczne. Kobiety często doświadczają zaparć, bólu w podbrzuszu oraz wzdęć i uznają, że te dolegliwości są powodowane przez problemy z układem trawiennym. Guz daje o sobie znać dopiero, kiedy osiąga duże rozmiary, dlatego w diagnostyce wykorzystywane są między innymi markery nowotworowe jajnika. Podniesiony poziom takich markerów wskazuje na duże ryzyko rozwoju nowotworu. Ceny tego typu badań nie są wysokie, jeśli weźmie się pod uwagę, że pozwalają one na wykrycie raka jajnika we wczesnym stadium rozwoju.

Wizyty u ginekologa mogą okazać się niewystarczające do wykrycia raka jajnika, ponieważ niewielki guz jest często niewidoczny w czasie badania USG, dlatego warto wziąć pod uwagę sprawdzenie poziomu odpowiednich markerów.

Możesz również polubić…