Prasa do makulatury, skup makulatury Warszawa

Oddanie makulatury do skupu to doskonały sposób na ponowne wykorzystanie tego surowca. Warto wiedzieć jak przygotować odpady tak, aby nadawały się do przetworzenia.

Makulatura, która trafia do skupu, powinna być przede wszystkim oczyszczona z elementów, które nie są wykonane z papieru, czyli np. metalowych zszywaczy. Trzeba także pamiętać, że papier nie może być pokryty innymi tworzywami, np. folią. Z tego powodu opakowania takie jak kartoniki po sokach nie nadają się do przetworzenia. Skup makulatury zazwyczaj segreguje odpady na kilka rodzajów – makulaturę twardą i miękką. Ta pierwsza to grubsze pudełka i kartony, ta druga to zwykłe kartki oraz gazety. Odpowiednio przygotowane odpady trzeba ułożyć i spakować oraz przygotować przy wykorzystaniu takich urządzeń jak prasa do makulatury. Następnie surowiec trafia do papierni, gdzie zostaje przetworzony i ponownie wykorzystany, np. do produkcji papieru.

Skupy makulatury znajdują się we wszystkich większych miastach takich jak Warszawa. Zapłata za makulaturę zazwyczaj nie jest duża, ale warto pamiętać, że oddając ją do skupu pomagamy chronić środowisko.

Możesz również polubić…